Füsioteraapia

Füsioteraapia on ravi patsiendi liikuvuse ja füüsilise heaolu taastamiseks ja säilitamiseks. Füsioteraapia toimib läbi füüsilise taastusravi, vigastuste ennetamise ning treeningu. Füsioterapeut kaasab teid teie enda taastumisse ehk aitab teil teid ennast aidata.

Füsioterapeudi teenusele soovitame tulla :

• Lihaspingete ja liigesvalude korral
• Kaela- ja õlavöötme probleemidega
• Peavalude ja -ringlusega, tasakaaluhäiretega
• Rühiprobleemide korral
• Alaseljavalude korral
• Sporditraumade ennetamiseks ja nendest taastumiseks
• Ülekoormussündroomidega
• Operatsiooni/trauma-järgseks taastumiseks
• Sundasenditest tingitud probleemidega
• Arsti või treeneri soovitusel

Füsioterapeudi esmavisiit 60 min

Esimesel korral alustame haigusloo analüüsiga, leiame valuallika või probleemi põhjustaja, koostame raviplaani ja alustame teraapiaga.

Individuaalne füsioterapeudi teenus (korduv) 45-60 min

Füsioteraapia teenuse hulka kuulub pehmekoeteraapia, lihas- ja liigesmanipulatsioonid ning terapeutiline harjutus. Füsioterapeudid kasutavad pehmekoeteraapiana mitmeid erinevaid tehnikaid. Sinna hulka kuuluvad trigerpunktiteraapia, sidekoeteraapia, neuromuskulaarne teraapia ja venitusteraapia. Need tehnikad võivad välja näha nagu tavaline massaaž, kuid on kordades efektiivsemad. Need aitavad lõhustada armkudet, parandada pehmete kudede venitavust ning edendada vereringet.

Terapeutilises harjutuses keskendume ka hingamisele ja rakendame pilatese põhimõtteid. Lisaks kasutatakse vajadusel lisateenuseid, nagu massaaž ja kinesioteipimine.

Individuaalse harjutuskava koostamine

Igale kliendile koostatakse personaalne harjutuskava vastavalt raviplaanile, mille alusel jätkab klient iseseisvalt kodus ning progressi saavutamiseks pidevalt täiendatakse.

Tehes füsioterapeudi etteantud harjutusi, on võimalik taastuda efektiivselt ning kiirelt ja vältida terviseprobleemide arengut.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimist teostab vastava koolituse läbinud füsioterapeut. See on jaapanlase Kase poolt leiutatud meetod, mille eesmärkideks on liigutuste korrigeerimine, traumajärgse valu vähendamine, ühtlase temperatuuri säilitamine traumeeritud piirkonnas ning perifeerse lümfi- ja vereringe aktiveerimine. Kasutatakse toetava meetmena sportliku saavutusvõime parandamise eesmärgil. Kinesioteibi pikaajaline pealpüsivus ja veekindlus teevad selle kasutamise mugavaks. Kinesioteibi peamine toime seisneb selles, et õige pealekandmise korral kergitab see nahka ja nahaaluseid kudesid, mille tagajärjel paraneb nahaaluskudede lümfiringe ja verevarustuse. Selle tagajärjel leeveneb surve valuretseptoritele ning valu alaneb. Erinevaid tehnikaid kasutades saab kinesioteipimisega leevendada valu ja turseid, lõdvestada pinges lihaseid, toetada lihaste ja liigeste tööd. Teipimine kiirendab lihaste, liigeste, pehmete kudede tervenemise protsessi.

Lihashooldus

Lihashoolduse eesmärk on mõjutada probleemseid lihasgruppe manuaalselt massaaži või venituste abil, et vähendada lihaste pinget, parandada lihaste elastsust ja ainevahetust ning seeläbi vähendada valu. Lihashooldus on üks osa füsioterapeutilisest sekkumisest.

Seljavenitus teraapia

Seljavenitusteraapias kasutatakse seljavenituspinki, mille käigus venitatakse inimese enda keha raskusega tema lülisammast ja liigeseid.

Selgroo venitamise tulemusena toimub naaberlülide vahelise kauguse suurendamine, väheneb selgroo lülidevaheline hõõrdumine ja lülivaheliste ketaste aktiivne küllastatus veega koos ketaste mõõtude suurendamisega. Dekompressioon vähendab survet spinaalnärvidele ning lõdvestab lülisammast ümbritsevaid lihaseid, mille tulemuseks on seljavaevuste vähenemine. Lisaks suurenevad inimese pikkus ning normaliseeruvad lülisamba füsioloogilised jooned.

Füsioterapeudi koduvisiit

Sul on võimalus kutsuda füsioterapeut ka koju, kes aitab kohandada vajadusel sinu kodu ergonoomilisemaks kui seda on tarvis ja pakub stuudio teenuseid seal kus sina soovid ja vajalik oleks. Hinnakirjas olevatele teenustele lisandub transporditeenus Tartu linna piires + 10 eurot.

OOTAME SIND FÜSIOTERAPEUDI KONSULTATSIOONILE!